locatoweb

Co mají společného tvarůžky se slunným počasím?

Autor: Robert
20. duben 2016
Zobrazení: 1642
tvaruzky prodejnaNo přece to, že se pro ně dá zajet na motorce! A tak, když se zase jednou probouzíme do slunného rána plného švitoření ptáků, teplého vzduchu a modré oblohy, přemýšlíme, co budeme snídat.
"Dal bych si tvarůžky," napadne mě.

"Tvarůžky?" ptá se Hana. "No ale kde je koupíme? Mám jet to do Billy?"
"Ale prd, koupíme je v Lošticích, je tam podniková prodejna."
"V Lošticích? To je ale už asi nestihnem posnídat."
"No a? I na večeři budou určitě vynikající!"

Pohledem do map zjišťuju, kde ty Loštice vlastně jsou. Nojo, myslel jsem si to, směr Mohelnice. To by se taky dalo jet nějakým hlavním tahem, nejlépe na Olomouc a pak to střihnout po mohelnické dálnici, jak se kdysi někdo vyjádřil, tzv. "Na tvrdku." Co to znamená, je asi každému jasné.

Nechce se mi jet Na tvrdku, venku je hezky, chtěl bych se i trochu projet. A tak vybíráme na mapě pokud možno samé bílé cesty (jako ty malé, žádné hlavní tahy), kolem Kojetína, Prostějova směr Konice, Bouzov a Loštice.

No co vám budu povídat, projížďka parádní, jako ostatně vždy, když se nespěchá a člověk může jet v klidu, mávat na děti a pozorovat, jaké hrady si v těch vesničkách jsou lidé schopní postavit. Ale hlavně, důležité je, aby projížďka měla nějaký cíl. Už mě nebaví jenom tak bezcílně bloumat po okolních městech, když někam jedu, chci aspoň trochu vědět proč.

A tentokrát byl důvod jasný a chutný. Tvarůžky.

Nemá smysl se rozepisovat o tom, jaké tvarůžky jsou, z čeho se dělají a jak vypadají. Vše se dá najít na krásně zpracovaném webu Olomouckých tvarůžků, kde kromě všech informací najdete i virtuální prohlídku prodejny, kde jsme byli.

Takže kdybyste náhodou někdy přemýšleli, kam se o víkendu vydat na motorce, tohle by mohl být dobrý tip. Prodejna má otevřeno v sobotu i v neděli až do 18 hodin, takže není třeba spěchat, když se musí vystřízlivět z předchozího dne. A doporučuju si s sebou vzít dostatečnou hotovost nebo kartu, protože se může stát, že pod vlivem všech těch dobrot na místě budete nakupovat jako smyslů zbavení. Já jsem si nakoupil snad všechny druhy, co tam měli.

Jo a ještě jedno doporučení - v kufru, kam budete tvarůžky dávat, nevezte současně jakékoli oblečení, ideálně ani nic jiného. I oranžová vesta umí smrdět jako týdny nemytý bezdomovec.

Mňam!

žraso k pivužraso zblízka