locatoweb

Intezze CLIQ reloaded

Autor: Robert
09. duben 2024
Zobrazení: 524

Sluchátka CLIQJe to více jak dva roky, co jsem si koupil sluchátka Intezze Cliq, psal jsem o tom v tomto článku.Tehdy jsem kupoval dvoje a jedny chvíli po vybalení přestaly fungovat, tak jsem je reklamoval a dopadlo to tak dobře, že se mi firma Intezze vryla hluboko do podvědomí. Ony dlouhé dva roky sluchátka fungovaly nad očekávání dobře, opravdu jsem nečekal, že něco, co je tak malinké, vydrží tak dlouho. Tedy až do teď.

Posledních pát dní jsem začal pozorovat, že telefon už nehlásí sluchátka nabitá na 100%, ale třeba na 60, někdy i na 30, jak se tomu zachtělo. A i když to bylo 60%, stejně po půlhodině začalo hlavně levé notovat tu svoji neodbytnou hlášku „Battery low”.

Mimochodem, k tomu se váže dobrý zážitek - kdysi dávno, tak před rokem, když jsem tuto hlášku slyšel poprvní, chytla mě docela slušná panika. Ono tomu totiž v té hudbě není moc rozumět, vůbec jsem netušil, co mi ty sluchátka chtějí říct a tak jsem si chvíli myslel, že to je upozornění od Spotify, že tu ruskou hudbu bych teda jako fakt poslouchat neměl. Proboha, říkal jsem si, už po mně jdou, teď podle polohy zjistí, kde jsem, přede dveřma zastaví velký anton, vyskáčou z něho po zuby ozbrojení policajti v černých uniformách a odtáhnou mě do tmy. Až pak jednou v pauze jsem to pochopil, fakt je to upozornění, že je baterie vybitá, jenom tak dost po anglicku a tomu já moc nerozumím, prostě ”baderylou” no...

Co s tím budu dělat?

No, na mysl mě přišlo několik variant v duchu poučky ”Všechno nové je o dost horší, než to staré” a říkal jsem si, že bych si mohl koupit něco jiného, jinou značku, třeba něco levnějšího. Potom se ale zpoza rohu ze stínu vynořila Hanba a tak mě zfackovala, že jsem si sedl k počítači a do vyhledávače zadal Intezze. A víte proč?

Následující řádky mohou v klidu použít produktoví manažeři, kteří vytváří ”lidské” recenze na kvalitu prodávaných produktů:

Po více jak dvou letech používání sluchátek Intezze Cliq mohu říci, že tak kvalitní sluchátka se těžko hledají. Všechny ty složité parametry, které se dočteme jsou určitě fajn, ale zkušenost z reálného provozu bývá u většiny výrobků úplně jiná, než se udává v popisech na webových stránkách. V případě sluchátek Cliq však musím říct, že tento výrobek předčil všechna má očekávání. Při poslechu jsou basy krásně hluboké, střední tóny dobře slyšitelné a i výšky cinkají tam, kde mají. Nejsem žádný odborník na hi-fi techniku a taky už dávno neslyším všechno, co bych měl, ale během mnoha let už jsem vyzkoušel hodně různých sluchátek, byť drátových, a žádné se kvalitou ani nepřiblížily tomu, co se line ze sluchátek Intezze. Samozřejmě se pořád bavíme o peckách do uší a o poslechu z přenosného přehrávače, případně z mobilního telefonu a o službách jako Spotify, Tidal a jim podobné.

Co se týče kvality hovoru, telefonovat lze samozřejmě i s jedním sluchátkem, ale praxe ukázala, že při použití obou dvou je protistrana spokojenější, tedy že mě slyší kvalitněji. V tomto případě je jen potřeba myslet na to, že máte ucpané uši a mluvit klidně, jako vždycky a ne řvát jako na lesy, abyste se lépe slyšeli.

A co ovládání? Ovládání je stejně kvalitní a dobře vymyšlené, jako celá sluchátka. Jedním ťuknutím hlasitost, dvěma zastavení přehrávání, podržením skok dopředu nebo vzad a tak dále, včetně přijmutí nebo odmítnutí hovoru, všechno funguje k mé veliké spokojenosti. A je to vysoce návykové - když jsem si musel dát na chvíli na uši Koss Porta PRO, neustále jsem klepal ukazováčkem buď na pravou nebo levou mušli ve snaze sluchátka ovládat, až to vedlo k úsměvným situacím, kdy si třeba moje manželka myslela, že když na mě promluví, tak si klepu na čelo....

Konec Promo sloupečku.

Tak jsem teda seděl u počítače, firmu Intezze jsem samozřejmě našel a taky k mé veliké radosti sluchátka Cliq ještě existují. No tak se podíváme, kde se dají koupit, Alza, Datart a tak dále, znáte to. Vypadá to, že je mají, cena je trochu vyšší než jiné modely u Alibaby a 40 loupežníků, ale co už, když je něco vyzkoušené, proč to měnit. Ze stejného důvodu se rád vracím na stará místa a i manželku jsem si vzal jako lásku z mateřské školky. Nechápu, proč mají lidé neustále potřebu něco inovovat, když ta inovace je potom zhusta v duchu té mé léty prověřené pravdy ”Všechno nové je o dost horší, než to staré”. Stojí to víc, je to menší a z polovičního materiálu, ale zato to má úžasné recenze na všech možných webech a kdejaký frikulín si to u sójového latté pochvaluje. Jenom se to nedá používat....

Tak to dáme na Alze, mám tu za rohem prodejnu, tak si to snadno vyzvednu, říkám si, když v tom se mi někde vzadu v hlavě ozve tenký hlásek, který sotva neznatelně pořád opakuje:
„Intezze, Intezze...”
Hmm, to mě vlastně nenapadlo, proč se neobrátím na odborníky? Proč nezavolám přímo do firmy, která ten kus železa - protože když držíte sluchátka v krabičce, je to jako nést kus železa - vyrábí/dodává?
A hlas v hlavě zesiloval a zesiloval, postupně přidával na basech, ozvaly se bubny a basová kytara, dokonce se vzadu začaly přidávat táhlé tóny kláves a houslí, ozvala se tklivá melodie saxofonu a poznenáhlu šlo rozeznat i zvonění trianglu a šustění metliček bicích. Zaposlouchal jsem se tedy do těchto Intezze zvuků, přestal slyšet hluk velkoměsta a na sluníčku pod modrou oblohou jsem zavzpomínal na dávné doby, kdy byl svět ještě v pořádku, slovo se drželo, podání ruky znamenalo upřímnost, výrobky byly kvalitní a já jsem byl mladý. Byla to pěkná chvilka, kterou přerušilo až divoké:
„BADERYLOU!”

No dobře, tak jdeme na to. Beru do ruky telefon, vytáčím Intezze:
„Dobrý den, jak vám můžu pomoci?”
„Víte, já mám sluchátka Intezze Cliq a asi už nefungují, jak mají.”
„A co vám to dělá?” ptá se paní na druhém konci ”drátu.”
„No, vypadá to, že už se nenabíjí nebo aspoň ne úplně.”
„A kde myslíte, že je problém? Ve sluchátkách nebo v té nabíjecí krabičce?”
Hmm, proč se mě na to paní ptá, není to jedno, blesklo mi hlavou.
„Já ani nevím, jedno z toho, nevím, jak to zjistit. Ale...” napadá mě, „máme doma ještě jedny, tak bych to mohl zkusit.”
„Tak to zkuste, protože jsme schopni vám dodat náhradní sluchátka. Nebo tu krabičku.”
To je slovo do pranice! Ani ve snu by mě nenapadlo, že se k tomu firma postaví takto, vždyť přece dnes je snahou všechno rovnou vyhodit a kupovat nové!

Hrnu se domů s tou velkou novinou:
„Ženo má jediná milovaná, půjč mi tvoje sluchátka!” volám už ve dveřích.
„To víš že jo a ty mi s nima utečeš a už je neuvidím.”
„Ale ne, já bych potřeboval půjčit jenom to ZIPPO, teda tu klikací krabičku.”
„No dobře,” pomalu se Hanička vzpamatovává, ”ale vrátit, já ty sluchátka mám ráda.”
Nedivím se ti, pomyslím si, rychle beru krabičku, než si to rozmyslí a dávám nabíjet sluchátka.

„To levé pořád svítí červeně,” mumlám zadumaně po celém odpoledni v krabičce. Asi ho zkusím, říkám si, dávám sluchátka do uší a pouštím Modern Talking.
„BADERYLOU!”
Aha, tak to asi nebude tou krabičkou.

„Dobrý den, tak jsem zjistil, že jsou špatná sluchátka.”
„Dobře, tak my vám pošleme nová.”
„No tak... co na to říct, tak já vám moc děkuji.”
„A kdybyste ještě něco chtěl, můžete si to najít na našem webu, máme i obchod a tam můžete koupit i náhradní sluchátka i tu krabičku.”
„Aha... vy máte obchod? Tak to se teda podívám, určitě mě budou zajímat i nějaké jiné vaše produkty, protože s vámi mám jen tu nejlepší zkušenost.”
„Tak třeba zrovna teď, kdybyste si koupil ještě jedny nové sluchátka, dáme vám k tomu jedny růžové zdarma. Nové.”

Cože to?
 
„Jak to myslíte?” ptám se znovu, protože něco takového mi hlava nebere.
„No tak jak to říkám, když si koupíte jedny nové, dáme vám jedny zdarma. Jenom jsou růžové.”
Co budu proboha já dělat s růžovýma sluchátkama?
„No a protože patříte mezi naše spokojené zákazníky, dáme vám na to celé ještě věrnostní slevu.”
Nééé, to už nééé, to je na mě už moc, beru si telefon ven, dýchám čerstvý vzduch, abych se probral, ale no fuj, to už stačí, raději si zapálím cigaretu, to uklidňuje.

„Tak já bych to teda asi tak udělal, vezmu náhradní sluchátka, jedny nové a k tomu ten růžový bonus.”
„Jasně, vyberte si na eshopu co chcete, odešlete objednávku a připište tam mé jméno. Já už všechno potřebné zařídím,” povídá paní a směje se.
Kurnik šopa, zase další veselá paní. Vzpomínám si, že před dvěma roky to probíhalo nějak podobně, jenom hlas je jiný.
„Ta veselá slečna, co u vás byla tehdy, tam ještě pracuje?” ptám se drze, ale zajímá mě to. Takhle zvednout náladu při reklamaci umí jenom pracovníci firmy Intezze.
„Ano, sedí tu vedle mě a zdraví vás.”
Bomba, jak už jsem říkal, rád se vracím na místa, kde mi bylo dobře.

A jak paní řekla, tak se taky stalo, podotýkám, že dodržela všechno to, co slíbila. Zásilka přišla a v krabici byly opravdu dvoje nové sluchátka a jedny náhradní. A cenu? Cenu napsat ani nemůžu, protože potom by všichni nakupovali jenom u Intezze a jak by k tomu přišly všechny ty Alibaby a jiní loupežníci. Všechno bylo, jak se lidově říká ”za hubičku”.

Vybaluji tedy nová náhradní sluchátka a volám na ženu, že mi bude muset dát větší náušníky, ty gumičky do uší, protože u těch náhradních jsou jenom jedny a tu určitě nebudou... počkat, budou, to jsou ty větší! Jak to Intezze dělá, že ještě ví, jak mám velké uši? Ony ty sluchátka někam něco odesílají?
Dávám je tedy do uší a čekám ten veselý hlas: ”poveron” a ”pérink” ale místo něho se ozývá hlas nový, možná ne tak veselý, trochu tichý, ale s potěšením mi oznamuje: „Intezze On!” Pouštím tedy opět Modern Talking, ale co to? Zdá se, že sluchátka basují ještě víc než ty předchozí. 
To přece není možné, jak to dělají? Největší problém u pecek všeho druhu vždycky byly basové tóny, protože ty spodní frekvence prostě tak malé sluchátka nedají.
Tyto ale ano! Dokonce jsem musel ubrat trochu basů na ekvalizéru, protože občas už to podle původního nastavení bylo i moc.

A tak už zase skáčem přes kaluže, už zase jsme se sluchátkama kamarádi, už zase si můžu pustit co chci a užít si to a netrápit se tím, že polovinu zvuků neslyším a ještě se motám do drátů.

Chtěl bych tímto opět, po dvou letech, poděkovat firmě Intezze za to, že existuje a že v ní pracují spokojení a vysmátí lidé, kteří:

„S úsměvem a vtipem na rtu,
tvoří s námi dobrou partu,
a tak s jejich sluchátky,
život nabral obrátky.
Chceš-li s námi v partě být,
Intezze Cliq musíš mít.
Na hudbu i volání,
všechny chmury zahání.
Rozveselí rodinu,
denně aspoň hodinu,
uspokojí Františka,
šťastná bude Eliška.
Neváhej a objednej, 
s Intezze ti bude hej.”

Díky. Intezze ON.

Robert

Odkazy:

Intezze - Webové stránky firmy.
Audigo - internetový obchod firmy Empetria s.r.o., tedy dodavatele sluchátek Intezze a jiného sortimentu.
Oničem - skvělé webové stránky, které právě čtete.

Vysvětlivky:

Frikulín - osoba, jejíž život by se dal popsat slovy Free, Cool a In
Sójové latté - oblíbený nápoj Frikulínů, složený ze sójového mléka, vanilkového sirupu a espressa. Něco, co normální chlap nepozře bez smrtelných následků.
Loupežník - dříve pohádkový zbojník, dnes obchod s marží 100 a více procent nebo se zavádějícími, nepřesnými nebo přímo lživými údaji na webových stránkách. Případně kombinace obojího.