locatoweb

Už je to tady !

Autor: Dan
16. duben 2009
Zobrazení: 1611

Cooo? No přece oficiální zahájení motorkářské sezóny 2009 ve Zlíně a okolí. Jako již tradičně se tohoto podujetí zhostila zlínská Czechbikers skupina, která si ve společných vyjížďkách libuje a nutno dodat, že velmi kvalitně je i organizuje. Hvala!

S předstihem dali vědět na motorkářích CZ i na svém webu o této již tradičnější zahajovací vyjížďce. Dalo se odhadovat, že kolem 60 přihlášených by byl úspěch, nicméně toto numero bylo nakonec mnohokrát překročeno.

Sraz byl tradiční, u Velkého kina woevezlíněvjednu. Psala se sobota 11.4.2009 a počasí luxusní až moc na aprílový měsíc. S Robertem a Evou slovo dalo slovo u Delvitky, sorry u Billa před jednou odpolední natankovat a jedese. Při stoupání do mírného skopečka jsme na sebe pořvávali cez helmy – vidíš to woe, co to je? Na parkáči stálo odhadem (Já I.) asi 150 mašin, ve skutečnosti jich tam bylo skoro o stovku více. Zelené, červené, modré, černé, baby, chlapi, choppery, endura, silnice, sporty, stavby, čtyřkoly, desetikoly snad kromě minibiků všehochuť. Krááása, ten dusot spoutaných Mustangů ! Samozřejmě každý ve své uniformě, pečlivě přes zimu opečovávané a s nasprejovaným řetězem nebo s novým hypoidním olejem v kardanu. Ti šťastnější nebo nešťastnější se svou ochránkyní, strážkyní toho krbu nebo co. Ulovil jsem taky jednu krásnou zelenkavou Benelku.

Krátce po jedné hodině seřadiště zhoustlo. Po odstartování vyjížďky se kolona přesunula kolem podchodu po Školní a Dlouhé ven ze Zlína na Vršavu a dále přes Frisko do Holešova a Bystřice pod Hustýnem. Tam byla u Mrtvoly pauza a připojili se spřátelení motorkáři z okolí. Přes 300 strojů burácejících s laďáky zaručeně zvedajících výkon - i jezdcův ! se jalo zdolat Helfštýn. Schválně to zmiňuji až teď ať je ( ! ).

Chtěl bych především pochválit statně zdatné ženy a muže v pestrých vestách, kteří zodpovědně blokovali křižovatky, semafory a kruháče proti plechovkářským nevychovancům (asi bych taky nadával), ale jako mantáci se projevili někteří zlíňáci, kteří naproti mrakodrapu přece nebudou ve své zánovní TDI, quattro,fplné palbě na hlínách čekat, něž projede nějaká motorkářská juniorka. No – dalo se to čekat. Každopádně výraz některých protijedoucích řidičů byl všeříkající – údiv nad kilometrovou kolonou všech motonadšenců. Děvčata u silnice mávala, děti mávaly, starci nachmelu nebo nachmelení starci mávali prostě jako když tehdá Murzin osvobozoval Zlín.

I motorkáři jako takoví byli vcelku poslušní i když někteří se slečnou za zády to nikomu nedarovali, ale bez jakékoliv kolize, kromě borca na sportu předemnou, když mu ta ZR9 pro začátky chcípla a do kopce na Helfštýn a s naloženým kočkozadkemvtangách mu spojka dělala hodně velké potíže až začal nekontrolovaně couvat na mého Fazera. Raději jsem zatáhl a zmizel od něj, nevadí…
Končilo se na Helfštýně na louce. Krásné odpoledne bylo naplněno, zde si každý mohl prohléhnout hrad, osvěžit se, pokochat se mašinama a pěknýma holkama. Návrat zpátky byl již neorganizovaný a každý odjel, kdy se mu zlíbilo i my.

Díky tedy za každé nové ráno a nezapomeňte: Co neubrzdíš to neukecáš, tak se chovejte ke svým mašinám a spolujezdcům zodpovědně, ať se všichni zase někde potkáme…protože už to zase začalo !

Ahoj, zdar Dan