locatoweb

Nepromokavá taška

Autor: Robert
06. červen 2017
Zobrazení: 2171

Taška na motorceUrčitě se najde i někdo jiný než já, kdo bude shánět nepromokavou tašku nejen na motorku. Tašek se dá na trhu najít docela dost, ne všechny jsou ale opravdu nepromokavé. A hlavně, taška by taky měla něco vydržet, ne že ji po pár výletech budu muset vyhodit a shánět něco jiného.

Doteď jsem používal lodní vaky a musím přiznat, že i po 5 letech jim nic není a jsou dál použitelné, jenom už mě přestalo bavit horní plnění. Určitě to znáte, když člověk něco hledá ve vaku, znamená to vyskládat celý obsah, protože hledaná věc je vždy zaručeně až na dně. A to vše mnohdy před zraky přihlížejících kolemjdoucích, kteří navíc ještě mluví cizí řečí a tak jeden neví, jestli si z něj dělají legraci nebo ho litují.

A tak jsem se trochu porozhlédnul, co trh nabízí. Pokud člověk chce kvalitu, není toho zase tak mnoho - chyba asi je, že jsem původně hledal nepromokavou tašku na motorku. A tak jsem prošel několik "voděodolných" modelů, abych nakonec zjistil, že to asi nebude to pravé. Nechci přece voděodolnou tašku, chci nepromokavou. A jak já říkám, nepromokavý je pouze igelit, všechno ostatní jsou jenom pokusy, jak oblbnout zákazníka.

Zkusil jsem to tedy jinak a začal se dívat po cyklistických webech. A hele, našel jsem zajímavou věc - cyklisti používají nepromokavé brašny německého výrobce Ortlieb a jsou s nimi nadmíru spokojení. Tak se pojďme podívat, jestli náhodou Ortlieb nevyrábí taky něco, co by se dalo dát na motorku.

Taška TouratechVyrábí! A nevypadá to vůbec špatně! Samozřejmě, obrázek snese všechno a tak bude zřejmě nutné tu tašku někde objednat a vyzkoušet s případnou možností ji vrátit. Ale co to.... Touratech má taky nepromokavé tašky! Značka Touratech je známá hlavně mezi majiteli motocyklů BMW, protože cokoli, co si člověk dá na motorku a má to značku Touratech znamená, že nejste jen tak nějaký nýmand, ale že na to máte. Dlužno ovšem říct, že i když věci u něj stojí "nesmysl", jsou funkční a většinou dobře udělané. Tak že bychom tašku koupili tam?

Jak se tak na tu tašku u Touratechu dívám, nápadně mi připomíná Ortlieb. Hmm. Pojďme pátrat dál.... abychom po chvíli zjistili, že Ortlieb ty tašky vyrábí pro Touratech, který si na ně dá svůj potisk, přidá popruh a jednou tolik je zdraží. Další věc je, že má jenom nějaké rozměry a ten, co bych chtěl já, se v Touratechu sehnat nedá.

Takže Ortieb je jasná volba. Teď už ji jen objednat a vyzkoušet.

Hned jak taška přišla jsem se do ní zamiloval. Materiál působí robustně, je pogumovaný a i když ji na webu mají taky jako "voděodolnou", nemusím mít o věci v ní schované strach. Na přenášení má 2 rukojeti a dokonce popruh přes rameno, zavírání je klasické, jako u lodního vaku, tedy tašku zarolujete. Na každé straně má ještě navíc přezku, kterou jde po zarolování celý vrch ještě stáhnout a zajistit tak nepromokavost. Nemá sice vychytávku na uchycení ani logo Touratech, ale jinak je to úplně ta samá taška.

Takže pokud sháníte tašku na motorku, případně na jiné použití a chcete něco opravdu kvalitního, mohu Ortlieb jenom doporučit. Je možné si vybrat z několika barev, velikostí a objemů, takže padne na každý kufr a snad i do každého vkusu. Zbývá jediné - uchycení na kufr. My jsme to vyřešili popruhem, který protáhnem oky, co mám na víkách kufrů. Pokud tam oka nemáte, musíte zapojit vlastní představivost nebo může tašky za jízdy držet partnerka. Nebo partner.

 Ortlieb plnáPopruh na ramenoRukojeti na přenášeníTo není co si myslíte! To je vnitřek tašky Ortlieb.

 

 


Mimochodem, tohle není placená reklama, je to jenom moje zkušenost. Někdo může mít jinou.
Během testování tašky nebylo ublíženo žádnému zvířátku a tato taška má zcela vyvážené genderové a multikulti využití, může ji tedy používat jak chlapec, tak dívka jakékoli barvy pleti.
Všichni jsme krásné Berušky!

 

Komentáře  

# Tomáš 2017-10-04 16:36
Pochopitelně Touratech jsou zločinci... to je klasika :)
RackPack, který si nechávají dělat od Ortliebu je jiný než RackPack který prodává Ortlieb přímo. Je vyrobený ze silnějšího materiálu (Ortlieb používá PD620), má zesílený z cordury a víc úchytů a ze všech stran jsou 3M Scotchlite reflexní prvky, které na běžné tašce nejsou.
Nicméně, ty původní (
Odpovědět
# Robert 2017-10-06 07:33
Tome, nikdy bych si nedovolil tvrdit, že v Touratechu jsou zločinci :-) Věci od Touratechu jsou pěkné, kvalitní a funkční. Akorát prostě stojí nesmysl, jak jsem napsal :-)
Odpovědět